Kofeina naturalna, Roślinna

Co to jest kofeina roślinna i czym różni się od tradycyjnej, doskonale znanej formy tradycyjnej kofeiny? Dowiedz się, jakie są właściwości tej substancji i poznaj różnorodne możliwości jej zastosowania! Sprawdź, czym wyróżnia się kofeina roślinna puszysta oferowana przez CristalChem!

Rozwiń/zwiń

Co to jest kofeina roślinna w proszku?

Czysta kofeina naturalna to alkaloid występujący w nasionach krzewów kawowych. Odczynnik chemiczny pozyskiwany jest dzięki procesom laboratoryjnym i odfiltrowaniu wody kofeiny w tradycyjnej formie. W porównaniu do zwykłej kofeiny, kofeina bezwodna naturalna, wyróżnia się zdecydowanie silniejszym działaniem oraz wyższą biodostępnością. Substancja ta jest szybko wchłaniana w przewodzie pokarmowym. Następnie przenika do tkanek przez błony komórkowe. Podwyższone stężenie obserwuje się po upływie około 15-45 minut, a maksymalny poziom pojawia się po około 1 godzinie. Kofeina roślinna jest metabolizowana w wątrobie i wydalana przez nerki.

Jak działa kofeina naturalna puszysta?

Jakie działanie wykazuje kofeina roślinna? Znana jest powszechnie ze swoich właściwości pobudzających. Badania wskazują, że jest to substancja wywierająca wpływ na ośrodkowy układ nerwowy, która:

  • wspomaga zdolność koncentracji,
  • korzystnie wpływa na pamięć,
  • może poprawiać refleks i pozytywnie działać na samopoczucie.

Czy wiesz, że naturalna kofeina w proszku znana jest także z działania termogennego i pobudzającego? Jest jednym ze składników wykorzystywanych w tworzeniu preparatów przeznaczonych dla sportowców. Wpływa korzystnie na zdolności wysiłkowe organizmu i wspomaga regenerację potreningową. Badania wskazują także na jej działanie wspierające proces odchudzania – może stymulować proces przemiany materii. Wpływa korzystnie na równowagę oraz wspiera koordynację ruchową, co jest rezultatem pobudzenia nerwu błędnego.

Poznaj różne możliwości zastosowania naturalnej, certyfikowanej kofeiny

Wiele źródeł wskazuje, że czysta kofeina roślinna wykorzystywana jest do produkcji leków o działaniu przeciwbólowym. Może wpływać również na produkcję dopaminy, określanej hormonem szczęścia. W efekcie może przyczyniać się do poprawy samopoczucia. Bywa wykorzystywana także jako składnik wspomagający przed dużym wysiłkiem umysłowym.

Kofeina naturalna biały proszek znajduje zastosowanie m.in. w branży kosmetycznej. Jej korzystne działanie wykorzystują producenci podczas tworzenia receptur preparatów przeznaczonych do stosowania zewnętrznego. Wspiera utrzymanie prawidłowej kondycji skóry, a szczególnie ceniona jest za działanie przeciwstarzeniowe oraz wspomagające redukcję cellulitu. 

Kofeina bezwodna naturalna odczynnik chemiczny

Ze względu na szerokie spektrum działania kofeina naturalna znalazła wiele możliwości zastosowań w różnych branżach. Wykorzystywana jest przez naukowców, badaczy i profesjonalistów w dziedzinie chemii, farmacji oraz biotechnologii. Kofeina bezwodna indyjska, chińska, czy produkowana w Hiszpanii to jeden ze składników stosowanych w zaawansowanych eksperymentach oraz syntezach chemicznych. 

Ze względu na swoją formę, kofeina roślinna w proszku jest produktem cenionym przez profesjonalistów. Umożliwia bowiem łatwe ważenie i precyzyjne dozowanie, a w efekcie prowadzenie rzetelnych badań i eksperymentów. Warto zwrócić uwagę, że jest produktem, który doskonale rozpuszcza się we wrzącej wodzie. Umiarkowanie natomiast rozpuszcza się w zimnej wodzie oraz w etanolu.

Kofeina naturalna krystaliczny proszek, jaki znajdziesz w tej kategorii naszego sklepu internetowego, jest poddawana działaniu aż 9 dodatkowych procesów wpływających na jej wysoką jakość i czystość. Jest 3-krotnie rafinowana, filtrowana i krystalizowana. Dostępna jest w wielu różnych pojemnościach, dzięki czemu każdy z naszych klientów może wybrać opcję dostosowaną do indywidualnych potrzeb.

Kofeina bezwodna roślinna – gdzie ją kupić?

W CristalChem każda kofeina bezwodna chińska, czy indyjska rozpuszczalna w formie proszku jest produktem wyróżniającym się najwyższą jakością i czystością. Jesteśmy rzetelnym dystrybutorem i sprzedajemy wyłącznie odczynniki chemiczne pochodzące od sprawdzonych, renomowanych producentów. Wszystkie produkty są szczelnie zapakowane i skutecznie chronione przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych, tj. wilgoć, czy zanieczyszczenia. Dbamy, aby paczki przeznaczone dla naszych klientów były bezpiecznie transportowane. To substancje przeznaczone do użytku profesjonalnego, dlatego muszą spełniać najwyższe, rygorystyczne normy przewidziane dla składników przeznaczonych do profesjonalnego zastosowania.

Zainteresowała Cię nasza oferta? Zapoznaj się bliżej z dostępnym asortymentem i wybierz odczynniki chemiczne z różnych kategorii! Zwiększ swoje szanse na uzyskanie powtarzalnych wyników, korzystając z produktów najwyższej jakości. Pamiętaj, aby przechowywać kofeinę (oraz inne podobne substancje) w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w suchym i chłodnym miejscu, a także chronić przed wpływem światła słonecznego. Dzięki temu zachowasz jej wyjątkowe właściwości na dłużej!

Nr CAS: 58-08-2

Źródła:

  1. Balawejder-Biśto A., Pyka-Pająk A. Kofeina – substancja znana czy poznawana. Farmacja Polska, ISSN 2544-8552. Tom 78, nr 8, 2022, ss. 430-441.
  2. Willson C. The clinical toxicology of caffeine: A review and case study. Toxicology Reports 2018; 5: 1140–1152. doi: 10.1016/j. toxrep.2018.11.002.
  3. Przybylski J. Kofeina bezwodna – mechanizm działania, wpływ na zdolności wysiłkowe oraz efekty uboczne stosowania. Dostęp: https://dietetyk.edu.pl/kofeina-bezwodna/