Kofeina bezwodna Chińska

Kofeina chińska to produkt w formie białego proszku. Jest to substancja bezwodna, wykazująca podobne działanie jak tradycyjna kofeina, jednak ze względu na wyższą koncentrację charakteryzuje się lepszą biodostępnością oraz silniejszym działaniem. Kofeina zaliczana jest do kategorii stymulujących. Czysta kofeina chińska to odczynnik chemiczny, który znajduje szerokie zastosowanie w wielu dziedzinach nauki. Do czego wykorzystuje się właściwości tej substancji? Jak dokładnie działa? Dowiedz się, gdzie kupić kofeinę chińską w formie białego proszku, wyróżniającą się wysoką jakością i czystością.

Rozwiń/zwiń

Co to jest kofeina chińska?

Kofeina chińska to krystaliczny proszek, bezwonny i pozbawiony smaku. Substancja dostępna w naszym asortymencie nie posiada żadnych dodatków – to czysta kofeina. Jest to odwodniony związek organiczny, występujący w nasionach różnych krzewów kawowych.

W literaturze znajdujemy potwierdzenie, że kofeina chińska biały proszek to substancja, która szybko wchłaniana jest w przewodzie pokarmowym. Jej metabolizm zachodzi w wątrobie, a wydalana jest przez nerki. Około 3-10% kofeiny usuwane jest z moczem w postaci niezmienionej.

Badania wskazują, że kofeina bezwodna nie kumuluje się w organizmie, a przyjmowana we właściwych ilościach nie wywiera szkodliwego wpływu na organizm. Jeśli jednak dojdzie do jej przedawkowania, skutki są podobne do tych, które towarzyszą przyjęciu kofeiny w tradycyjnej formie w nadmiernej ilości. Mogą pojawić się m.in. niepokój, rozdrażnienie, drżenie mięśni, czy nieregularne bicie serca.

Kofeina bezwodna chińska – właściwości

Kofeina chińska wyróżnia się szerokim spektrum działania, co czyni ją składnikiem chętnie wykorzystywanym w wielu badaniach, eksperymentach i pracy naukowej. Ten alkaloid znany jest głównie ze swoich właściwości pobudzających. Może wpływać stymulująco na ośrodkowy układ nerwowy, a także:

  • wspomaga zdolność koncentracji,
  • korzystnie działa na pamięć,
  • wspiera dobre samopoczucie.

Substancja ta może wpływać także na działanie serca, przyspieszając jego czynność, zwiększając siłę skurczu oraz podwyższając tempo przemiany materii.

Kofeina chińska bezwodna wywiera wpływ na centralny układ nerwowy i komórki mięśni szkieletowych. Może blokować receptory adenozynowe w mózgu, przez co wpływa na redukcję bólu mięśni, jaki pojawia się po wysiłku fizycznym. Badania wskazują, że ten związek organiczny może zmniejszać wykorzystanie glikogenu podczas ćwiczeń, a jednocześnie wpływać na mobilizację wolnych kwasów tłuszczowych.

Kofeina bezwodna chińska znana jest także z działania termogennego i pobudzającego. Badania wskazują, że to jeden z najbardziej popularnych i powszechnie akceptowanych środków wspomagających zdolności wysiłkowe organizmu. Substancja ta może nieznacznie wpływać na wzrost temperatury ciała, a także stymulować działanie układu oddechowego. Ponadto kofeina chińska może wspierać równowagę i wspomaga utrzymanie koordynacji ruchowej, co wynika z pobudzenia nerwu błędnego.

Gdzie wykorzystywana jest kofeina chińska bezwodna?

Kofeina chińska to biały proszek, który bezproblemowo można dozować i precyzyjnie odmierzać nawet niewielką ilość. Umiarkowanie rozpuszcza się w letniej wodzie i etanolu, ale doskonale we wrzącej wodzie. Proponowany produkt jest odczynnikiem chemicznym, po który sięgają naukowcy, badacze i profesjonaliści w dziedzinie chemii, farmacji i biotechnologii. To kluczowy składnik wykorzystywany w wielu zaawansowanych eksperymentach oraz syntezach chemicznych.

Kofeina bezwodna naturalna jest stosowana m.in. do tworzenia receptur suplementów diety (głównie dla sportowców), a także preparatów przeznaczonych do stosowania zewnętrznego (szczególnie o działaniu ujędrniającym, przeciwstarzeniowym oraz redukującym cellulit).

To substancja znajdująca szerokie zastosowanie w farmacji. Wykorzystywana jest m.in. do produkcji leków o działaniu przeciwbólowym. Może także wpływać na produkcję dopaminy, czyli hormonu szczęścia, przez co w konsekwencji będzie przyczyniać się do poprawy samopoczucia.

Gdzie kupić certyfikowaną kofeinę chińską?

Kofeina dostępna w tej kategorii naszego sklepu internetowego jest produktem certyfikowanym, pochodzącym z Chin. To odczynnik chemiczny w postaci ciała stałego, przeznaczony do użytku profesjonalnego. Kofeina chińska puszysta, jaką sprzedajemy, została umieszczona w szczelnych opakowaniach, które zabezpieczają ją przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych. Produkty dostępne w asortymencie CristalChem, tj. kofeina bezwodna indyjska, czy chińska, zostały wyprodukowane zgodnie z aktualnie obowiązującymi, rygorystycznymi normami. Wyróżniają się wysoką jakością i gwarancją czystości. W celu zachowania właściwości fizycznych i chemicznych tych substancji, należy przechowywać ją w szczelnie zamkniętym opakowaniu oraz ograniczyć jej dostęp do wilgoci i ekspozycję na światło słoneczne.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą produktów dostępnych w naszym sklepie! Oferujemy szeroki wybór odczynników chemicznych w różnych pojemnościach i o wielu możliwościach zastosowania. Wybierz ofertę zaufanego dystrybutora CristalChem!

Nr CAS: 58-08-2

Źródła:

  1. .Anna Balawejder-Biśto A., Pyka-Pająk A. Kofeina – substancja znana czy poznawana. Farmacja Polska, ISSN 2544-8552. Tom 78, nr 8, 2022, ss. 430-441.
  2. Willson C. The clinical toxicology of caffeine: A review and case study. Toxicology Reports 2018; 5: 1140–1152. doi: 10.1016/j. toxrep.2018.11.002.
  3. Przybylski J. Kofeina bezwodna – mechanizm działania, wpływ na zdolności wysiłkowe oraz efekty uboczne stosowania. Dostęp: https://dietetyk.edu.pl/kofeina-bezwodna/