Lidokaina HCL – Lidocaine

Lidokaina to odczynnik chemiczny przeznaczony wyłącznie do użytku profesjonalnego. Jego stosowanie wymaga wiedzy i doświadczenia. Korzystają z niego naukowcy i badacze podczas prowadzenia eksperymentów. Jakie właściwości ma lidokaina i gdzie jest stosowana? Gdzie kupić lidokainę dobrej jakości? Dowiedz się, jak działa ten składnik! Jeśli szukasz produktów wysokiej jakości i wyróżniających się czystością, zachęcamy Cię do bliższego zapoznania się z naszą ofertą. Starannie dobieramy asortyment, aby nasi klienci mogli korzystać z bezpiecznych surowców wysokiej jakości podczas pracy naukowej i przeprowadzania eksperymentów i cieszyć się powtarzalnymi wynikami.

Rozwiń/zwiń

Co to jest lidokaina?

Lidokaina HCL jest czystym, organicznym związkiem chemicznym, pochodną acetanilidu. Inne używane określenia tego związku to także lignokaina lub ksylokaina. Nazwa chemiczna lidokainy to 2-dietylamino-N-2,6-dimetylofenylo acetamid. Substancję tę cechuje stosunkowo wysoka rozpuszczalność w wodzie, a niska w rozpuszczalnikach organicznych, tj. etanol. metanol, aceton. Wpływa to bezpośrednio na rozpuszczalność, a także stabilność omawianego związku w różnych nośnikach. Substancja ta ma formę białego proszku.

Lidocaine to substancja znajdująca szerokie zastosowanie w wielu dziedzinach, a znana jest przede wszystkim z właściwości znieczulających. Z wykorzystaniem tej substancji tworzone są różnorodne preparaty, najczęściej o działaniu łagodzącym dolegliwości bólowe. Dostępną w tej ofercie lidokainę można wykorzystać do przeprowadzania reakcji, eksperymentów i tworzenia nowych produktów, tj. maści, kremy, żele, aerozole i płyny.

Lidocaine jako substancja o działaniu znieczulającym

Lidokaina wywołuje znieczulenie, ponieważ powoduje zahamowanie przewodnictwa impulsów we włóknach nerwowych. Jest to reakcja odwracalna, będąca skutkiem blokowania pompy sodowo-potasowej i zahamowania przepuszczalności błony neuronu dla jonów sodu. Kanały sodowe muszą być otwarte, aby impuls nerwowy mógł być przekazywany. Wówczas jony sodowe mogą swobodnie przepływać do wnętrza komórki nerwowej, co z kolei prowadzi do zjawiska depolaryzacji błony komórkowej. Depolaryzacja z kolei aktywuje proces przekazywania impulsu do komórek wzdłuż nerwu, tym samym redukując odczuwanie bólu. Związek ten jest metabolizowany w wątrobie, a w 90% wydalany w formie nieaktywnych metabolitów.

Znieczulające działanie lidokainy jest wykorzystywane przed bolesnymi zabiegami. Prowadzi wyłącznie do miejscowego, powierzchniowego znieczulenia skóry i błon śluzowych. Efekt znieczulenia wykorzystywany jest w celu redukcji dolegliwości bólowych w sytuacjach, w których nie jest wymagane znieczulenie ogólne.

Zastosowanie lidokainy w lecznictwie

Czy wiesz, że lidokaina jest wykorzystywana także jako substancja o działaniu antyarytmicznym? Badania wskazują, że może być zastosowana w przypadku zaburzeń rytmu serca pochodzenia komorowego. Ponadto substancja ta znajduje zastosowanie także w chirurgii, ortopedii, ginekologii i położnictwie. Właściwości lidokainy wykorzystywane są w wielu zabiegach diagnostycznych i terapeutycznych oraz w celu złagodzenia bólu towarzyszącego urazom i oparzeniom. Związek ten często jest składnikiem preparatów stosowanych w celu złagodzenia bólu gardła, czy dolegliwości bólowych pojawiających się w obrębie jamy ustnej.

Lidokaina wykorzystywana w kosmetologii i stomatologii

Czy wiesz, że lidocaine to także związek wykorzystywany w kosmetologii? Ponownie właściwości przeciwbólowe tego składnika zastosowano w niektórych kremach do depilacji oraz w preparat przeznaczonych do łagodzenia bólu po depilacji. Jego właściwości przydają się także w gabinetach kosmetycznych i kosmetologicznych, a także salonach tatuażu i studiach piercingu. Lidokaina stosowana jest wspomagająco w terapii bólu wywołanego chorobami skóry, tj. oparzenia słoneczne, pokrzywka lub egzema. Ponadto właściwości znieczulające mogą być wykorzystywane przed przeprowadzeniem procedur związanych z usuwaniem znamion i wielu innych zmian skórnych.

Lidocaine to związek używany także w gabinetach stomatologicznych do znieczulenia miejscowego przed zabiegami (tj. jak leczenie kanałowe, ekstrakcja zębów i wiele innych procedur stomatologicznych). Właściwości znieczulające tej substancji wykorzystywane są także w weterynarii.

Lidokaina w proszku do badań i rozwoju

Lidokaina jest substancją sprzedawaną w różnych postaciach. Dzięki temu może być wykorzystywana w wielu różnych celach. Z powodzeniem korzystają z niej naukowcy i badacze, którzy prowadzą eksperymenty w laboratoriach. Substancję tę wykorzystuje się m.in. w celu opracowania nowych receptur np. do produkcji preparatów o skutecznym działaniu uśmierzającym ból.

Lidokaina w proszku w atrakcyjnej cenie dostępna w ofercie sklepu internetowego CristalChem wyróżnia się wysoką jakością i czystością. To produkt nadający się wyłącznie do badań i rozwoju! Powstaje w kontrolowanych warunkach, a cały proces jej produkcji jest skrupulatnie monitorowany i poddawany szczegółowej weryfikacji. Możesz kupić lidokainę w mniejszych opakowaniach (np. 50 g lub 250 g), jak i zestaw odczynników, których łączna waga wynosi 5, a nawet 10 kg. Mamy świadomość, że potrzeby naszych klientów są różne, dlatego przygotowaliśmy produkty w różnych pojemnościach.

W naszej ofercie znajdziesz wyłącznie odczynniki chemiczne pochodzące od renomowanych, zaufanych producentów. Dbamy, aby dostarczać Ci produkty w najczystszej postaci! Nieustannie poszerzamy nasz asortyment, aby nasi klienci mogli prowadzić zaawansowane badania naukowe i osiągać zadowalające, powtarzalne wyniki w laboratorium. Szczelnie pakujemy i bezpiecznie dostarczamy zamówione produkty do naszych klientów. Dzięki temu możesz mieć pewność, że dotrze do Ciebie odczynnik chemiczny wyróżniający się wysoką jakością i czystością, znajdujący się w nienaruszonym opakowaniu. Biały proszek znajduje się w szczelnie zamykanym strunowym aluminiowym worku lub zakręcanym słoiku aptecznym typu HDPE. Zapewniamy sprawną wysyłkę oraz korzystne ceny. Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą produktów dostępnych w naszym sklepie!

Nr CAS: 6108-05-0

Źródła:

  1. Charakterystyka produktu leczniczego: Lignocain 2%, 20 mg/ml roztwór do wstrzykiwań. Dostęp online: https://rejestrymedyczne.ezdrowie.gov.pl/api/rpl/medicinal-products/3755/characteristic [27.09.2023]