Kofeina Bezwodna Indyjska

Kofeina bezwodna indyjska to produkt w formie białego proszku. Substancja ta jest pozyskiwana w rezultacie przeprowadzenia procesów laboratoryjnych, polegających na odfiltrowaniu wody ze zwykłej kofeiny (mogą to być zarówno procesy fizyczne, jak i chemiczne). Powstaje wskutek usunięcia cząsteczek wody z molekuły zwykłej kofeiny. Nazwa chemiczna kofeiny to 1, 3, 7-trimetyloksantyna.

Rozwiń/zwiń

Czym jest kofeina i jakie są jej właściwości?

Jak wskazują badania, kofeina indyjska jest składnikiem dobrze przenikającym do ośrodkowego układu nerwowego, stąd też wynika jej działanie psychostymulujące. Czysta kofeina bezwodna naturalna jest gorzkim w smaku, białym, bezwonnym proszkiem. Roztwór kofeiny natomiast jest stabilny, nie reaguje z mocnymi kwasami, mocnymi zasadami, środkami silnie utleniającymi, jodem, solami srebra i taninami. Warto podkreślić, że kofeina w formie roztworu jest związkiem cechującym się słabą wrażliwością na światło.

Kofeina to alkaloid występujący naturalnie w nasionach krzewów kawowych, tj. Coffea arabica, Coffea liberica i innych należących do rodziny Rubiaceae. To powszechnie wykorzystywany przez profesjonalistów odczynnik chemiczny – chętnie sięgają po niego badacze, ponieważ jest substancją nadającą się do wielu zastosowań. Dzięki temu staje się ona wszechstronnym narzędziem w pracy naukowej!

Co to jest kofeina indyjska w proszku?

Czysta kofeina w proszku to produkt zdecydowanie bardziej skoncentrowany niż zwykła kofeina. Stąd też wynika jej mocniejsze działanie w porównaniu do tradycyjnej formy. Cechuje się także większą biodostępnością. Jakie właściwości wykazuje kofeina indyjska? Substancja ta może wpływać pobudzająco na ośrodkowy układ nerwowy oraz wspierać zdolność koncentracji, korzystnie działać na pamięć, refleks i ogólny nastrój. Wpływa stymulująco na uwalnianie neuroprzekaźników, tj. acetylocholina, dopamina, noradrenalina, czy serotonina, przez co może pobudzać organizm i likwidować zmęczenie fizyczne. Czy wiesz, że kofeina bywa nazywana substancją psychoanaleptyczną? Z przeprowadzonych do tej pory badań wynika, że substancja ta sprzyja pobudzeniu procesów myślowych oraz wegetatywnych.

Gdzie wykorzystywana jest kofeina indyjska?

Po bezwodną kofeinę sięgają specjaliści związani z branżą kosmetyczną, tworzący preparaty przeznaczone do użytku zewnętrznego. Składnik ten może wykazywać korzystne działanie na kondycję skóry – szczególnie w przypadku walki z oznakami starzenia oraz redukcji cellulitu.

Kofeina indyjska biały proszek dostępny w naszym asortymencie jest odczynnikiem chemicznym wyróżniającym się wysoką czystością. Wykorzystywana jest przez naukowców, badaczy i profesjonalistów specjalizujących się w dziedzinie chemii, farmacji i biotechnologii. To składnik, który używany jest w zaawansowanych eksperymentach i syntezach chemicznych. Kofeina indyjska krystaliczny proszek jest substancją chętnie wybieraną przez profesjonalistów do pracy naukowej, ponieważ ta forma umożliwia bezproblemowe ważenie i dozowanie precyzyjnej ilości. Jest także związkiem, który umiarkowanie rozpuszcza się w wodzie w temperaturze pokojowej oraz w etanolu, ale jest bardzo dobrze rozpuszczalna we wrzącej wodzie. Dzięki temu możliwe jest dokładne prowadzenie eksperymentów.

Badacze wybierają kofeinę bezwodną w roli modelu neurofarmakologicznego, w celu analizy receptorów adenozynowych, a także jako inhibitora fosfodiesteraz.

Gdzie kupić kofeinę bezwodną wysokiej jakości?

Czy czysta kofeina indyjska dostępna w ofercie naszego sklepu jest produktem godnym polecenia? To substancja wyróżniająca się najwyższą jakością i czystością na poziomie minimum 99%. Do jej pozyskania zastosowano bowiem zaawansowane techniki oczyszczania i krystalizacji. Klienci wybierający asortyment sklepu internetowego CristalChem, zyskują dostęp do kofeiny indyjskiej certyfikowanej sprzedawanej w różnych pojemnościach. Dzięki temu każdy może kupić produkt, który dokładnie odpowiada jego oczekiwaniom i zapotrzebowaniu.

Dbamy o zapewnienie najwyższej jakości sprzedawanych odczynników chemicznych. Mamy świadomość, że ich parametry wpływają na wyniki prowadzonych eksperymentów i badań naukowych. Kofeinę indyjską puszystą, jak i inne substancje przechowywane są w ściśle kontrolowanych warunkach w pojemnikach z gwarancją szczelności. Nie mają dostępu do światła i wilgoci, dzięki czemu zachowują swoją najwyższą jakość. Chcąc zachować właściwości kofeiny bezwodnej, należy przechowywać ją w optymalnych warunkach, dbając o ochronę przed wilgocią i dostępem do światła słonecznego.

W ofercie doskonale zaopatrzonego sklepu internetowego CristalChem znajdziesz wyłącznie odczynniki chemiczne pochodzące od sprawdzonych i renomowanych producentów. Spełniają rygorystyczne wymogi stawiane przed produktami należącymi do tej kategorii. Dbamy również, aby kofeina bezwodna chińska, czy indyjska była dostarczana w bezpiecznych warunkach – starannie zabezpieczamy paczki, aby docierały nieuszkodzone w ręce odbiorców. To produkty spełniające wszystkie wymagania profesjonalistów używających odczynników w różnych dziedzinach i odmiennych celach!

Nr CAS: 58-08-2

Źródła:

  1. Anna Balawejder-Biśto A., Pyka-Pająk A. Kofeina – substancja znana czy poznawana. Farmacja Polska, ISSN 2544-8552. Tom 78, nr 8, 2022, ss. 430-441.
  2. Willson C. The clinical toxicology of caffeine: A review and case study. Toxicology Reports 2018; 5: 1140–1152. doi: 10.1016/j. toxrep.2018.11.002.
  3. Przybylski J. Kofeina bezwodna – mechanizm działania, wpływ na zdolności wysiłkowe oraz efekty uboczne stosowania. Dostęp: https://dietetyk.edu.pl/kofeina-bezwodna/