Kwas Borowy

Kwas borowy jest bezzapachowym, nieorganicznym związkiem chemicznym występującym w postaci ciała stałego. Charakteryzuje się niską rozpuszczalnością w wodzie zimnej, a zdecydowanie lepiej rozpuszcza się w gorącej wodzie. Ma słonawo-kwaskowaty smak. Używany jest jako odczynnik do analiz chemicznych, a wyjątkowe właściwości tej substancji są wykorzystywane w tworzeniu środków zwalczających szkodniki, tj. karaluchy, mrówki i termity. Jakie są właściwości kwasu borowego? Działa on niczym trucizna – niszczy układ pokarmowy szkodników.

Rozwiń/zwiń

Jak działa kwas borowy?

Kwas borowy naturalnie występuje w przyrodzie pod postacią minerału o nazwie sassolin. W niewielkiej ilości jest obecny w niektórych roślinach oraz w soli morskiej. W roztworach wodnych kwas borowy wykazuje działanie antyseptyczne, wysuszające i ściągające. Znajduje szerokie zastosowanie w przemyśle. Wykorzystywany jest najczęściej do produkcji nawozów, farb, czy środków o działaniu owadobójczym. 

Zastanawiasz się, jak działa kwas borowy? To substancja, która wspomaga proces gojenia ran, ponieważ wspiera tworzenie nowych tkanek i stymuluje proces odbudowy skóry.  Rozcieńczony roztwór kwasu borowego to preparat powszechnie używany w lecznictwie. To substancja często znajdująca się na liście składników preparatów przeznaczonych do rozwiązywania problemów z nadpotliwością stóp oraz środków wykorzystywanych do pielęgnacji ran.

Kwas borowy jest także składnikiem wielu preparatów przeznaczonych do stosowania zewnętrznego na powierzchnię skóry. Środki z dodatkiem tego składnika stosuje się wspomagająco w leczeniu oparzeń, regeneracji uszkodzonej skóry, czy w miejscach stłuczeń. 

Poznaj różne możliwości zastosowania kwasu borowego

W jakich dziedzinach wykorzystuje się kwas borowy? Jest to substancja znajdująca zastosowanie m.in. w medycynie. Wykazuje właściwości antyseptyczne, wysuszające, ściągające i wpływa przyspieszająco na proces gojenia i regeneracji uszkodzonej skóry. Bywa wykorzystywany przez profesjonalistów jako środek łagodzący stany zapalne zewnętrznych powłok ciała oraz substancja uzupełniająca terapię zakażeń wywoływanych przez grzyby (np. grzybica stóp, paznokci). Kwas borny działa wspomagająco na procesy regeneracji naskórka po oparzeniach, czy stłuczeniach. Substancja ta może wspomagać także walkę z nadmierną potliwością stóp, sprzyjając ograniczeniu wydzielania potu i prowadzić do skutecznej neutralizacji nieprzyjemnego zapachu. Kwas borowy w medycynie stosowany jest także jako środek do płukania oczu w przypadku infekcji oraz wspierająco w procesie leczenie chorób skóry, tj. łuszczyca oraz trądzik. 

Poza branżą medyczną, działanie kwasu bornego wykorzystywane jest także w wielu innych dziedzinach. Substancja ta przede wszystkim używana jest w procesie produkcji szkła. Jak działa? Prowadzi do zmniejszenia temperatury topnienia i przyczynia się do wzrostu odporności na działanie kwasów. Kwas borowy jest wykorzystywany także w produkcji ceramiki, farb, lakierów i kosmetyków.

Omawiany składnik jest używany w przemyśle w roli środka konserwującego, stosowany jest do produkcji paliw jądrowych, kontrolowania reakcji łańcuchowych i hamowania rozwoju reakcji. Kwas borowy wykorzystuje się w analizie chemicznej do oznaczania stężenia glinu i magnezu w próbkach, w badaniach laboratoryjnych, jako środek do zabezpieczania roztworów przed zanieczyszczeniem.

Czy wiesz, że kwas borny znajduje zastosowanie również w domu? To skuteczny środek stosowany do usuwania pleśni z powierzchni! Może być wykorzystywany do czyszczenia blatów kuchennych, umywalek, toalet i wanien. Jeśli chcesz przygotować skuteczną pułapkę na mrówki i karaluchy – również wykorzystaj kwas borowy, a pozbędziesz się insektów!

Gdzie kupić kwas borny proszek?

Kwas borowy może być wykorzystywany w różnych celach – należy wybrać produkt, który odpowiada danemu przeznaczeniu. Zawsze stosuj się do zaleceń producenta, wskazanych w etykiecie na opakowaniu lub w opisie towaru dostępnego w sklepie internetowym. W naszej ofercie znajdziesz produkty wyróżniające się wysoką jakością i doskonałą czystością – starannie dobieramy asortyment i sprzedajemy wyłącznie produkty pochodzące od zaufanych dostawców. Skrupulatnie zabezpieczamy towar i przechowujemy w bezpiecznych warunkach, chroniąc przed negatywnym wpływem wilgoci, wysokiej temperatury oraz ekspozycją na światło i promieniowanie słoneczne. Zabezpieczamy paczki na czas przesyłki, aby do naszych klientów docierały pełnowartościowe produkty.

Dlaczego warto kupić kwas borny w proszku oferowany w naszym sklepie internetowym? Wybierając naszą ofertę, zyskujesz dostęp do różnorodnych odczynników chemicznych o wielu możliwościach zastosowania. Przed zakupem możesz skonsultować się z naszymi doradcami i dopytać o interesujące Cię szczegóły – chętnie udzielimy odpowiedzi na dodatkowe pytania i rozwiejemy wszelkie wątpliwości. Wybierz sklep internetowy CristalChem, oferujący dostęp do produktów najwyższej jakości. Przekonaj się, że warto podjąć współpracę z zaufanym i rzetelnym dystrybutorem!

Nr CAS: 10043-35-3