Mentolowe Kryształki do Sauny

Co to jest mentol krystaliczny do sauny?

Mentol to naturalna substancja, składnik wielu olejków eterycznych, np. z mięty polnej i pieprzowej, melisy, bazylii, lawendy, szałwii. To związek organiczny należący do grupy alkoholi terpenowych. Mentol krystaliczny jest pozyskiwany w procesie wymrażania olejku – po jego schłodzeniu przeprowadzany jest proces odwirowania, a efektem jest uzyskanie kryształów mentolu.

Rozwiń/zwiń

Mentol może być pozyskiwany zarówno ze źródeł naturalnych, jak i otrzymywany za pomocą syntezy chemicznej i biochemicznej. Pierwszy etap polega na pozyskiwaniu olejku miętowego, w którym zawartość mentolu wynosi 30-50%. Kolejnym krokiem jest przeprowadzenie destylacji frakcyjnej, podczas której mentol oddzielany jest od pozostałych składników olejku. W następnych krokach konieczne jest jego schłodzenie i odwirowanie.

Jak wykorzystać kryształki zapachowe do sauny?

Jedną z powszechnych możliwości zastosowania mentolu, jest używanie tej substancji podczas seansów saunowania. Jak korzystać z dobroczynnych właściwości tego składnika? Najczęściej kryształki mentolowe do sauny mieszane są z wodą, a następnie uzyskaną mieszaniną polewa się gorące kamienie. Konsekwencją tego działanie jest uwolnienie mentolu wraz z parą wodną. Pomieszczenie wypełnia się wyjątkowym aromatem, sprawiając, że seans staje się chwilą relaksu dla ciała i zmysłów. Mentol działa orzeźwiająco i sprzyja odprężeniu.

Jak działają kryształki mięty wykorzystywane w saunie?

Kryształki miętowe do sauny wykorzystywane podczas seansów wywołują uczucie chłodu i świeżości. Warto zwrócić uwagę, że wspomniana substancja nie prowadzi do zmiany temperatury ciała. Charakterystyczny efekt ochłodzenia skóry, wywoływany działaniem mentolu, wynika z aktywacji sensorycznych neuronów. Termoreceptory są aktywowane przez zmianę temperatury, co przyczynia się do powstania impulsu elektrycznego. Rezultat taki wynika z faktu, że mentol jest związkiem lotnym – właśnie z tego powodu efekt chłodzenia jest wyłącznie krótkotrwały. To bardzo ciekawe zjawisko – uczucie chłodu pojawia się pomimo tego, że temperatura otoczenia nie uległa zmianie. Mentol drażni receptory nerwowe i białka neuropeptydów. Zachęcamy, aby przed rozpoczęciem mentolowego seansu w saunie zamknąć oczy i nie oddychać zbyt głęboko (nie wdychać bezpośrednio unoszącego się zapachu).

Jak pachnie mięta krystaliczna? Kryształki do sauny dostępne w tej kategorii naszego sklepu internetowego mają charakterystyczną, wyrazistą woń, którą każdy rozpozna. Zapach ten jest orzeźwiający, odświeżający, działa relaksująco i odprężająco. Czy wiesz, że mentol krystaliczny do sauny może przynieść korzyści dla zdrowia organizmu i ogólnego samopoczucia? Wyniki przeprowadzonych do tej pory badań wskazują, że mentol może pomóc udrożnić nos i skutecznie ograniczyć występowanie kaszlu. Może redukować podrażnienie błon śluzowych, dzięki czemu będzie wspomagał terapię i może przynieść ulgę osobom z zatkanym nosem i zatokami, ułatwiając swobodne oddychanie. W literaturze znajdujemy potwierdzenie, że mentol może wykazywać działanie przeciwbakteryjne, dezynfekujące i miejscowo znieczulające.

Zamierzasz wykorzystać kryształki mentolowe w saunie? Dowiedz się, o czym warto pamiętać!

Zainteresowały Cię mentolowe kryształki na saunę? Choć jest to produkt, który może przynieść wiele korzyści dla zdrowia i samopoczucia, musisz pamiętać o bezwzględnym stosowaniu się do zasad bezpieczeństwa. Zapoznaj się z wytycznymi producenta, umieszczonymi w opisie każdego produktu w sklepie internetowym lub na etykiecie opakowania. Nieprawidłowo zastosowany mentol lub w nadmiernej ilości może okazać się niebezpieczny i prowadzić do wystąpienia działań niepożądanych! Szczególnie u osób z nadwrażliwością może pojawić się podrażnienie oczu lub dróg oddechowych. Stosunkowo częstym zjawiskiem jest łzawienie oczu, które jednak ustępuje szybko (zazwyczaj w ciągu kilku minut) po zakończonym seansie.

Zastanawiasz się, gdzie kupić kryształki do sauny? Wybierz produkty pochodzące od najlepszych, renomowanych producentów! Cały asortyment CristalChem został starannie z dbałością o zapewnienie najwyższej jakości. Pragniemy, aby nasi klienci mogli kupić produkty wyróżniające się doskonałą jakością i czystością. Oferujemy zróżnicowany asortyment i zapewniamy, że każda pozycja z naszej oferty została pozyskana z surowców najwyższej jakości. Przestrzegamy rygorystycznych wymogów, aby móc dostarczyć naszym klientom wyłącznie produkty spełniające ich oczekiwania.

Jeśli pragniesz urozmaicić swój seans w saunie, chcesz, aby wypoczynek był efektywny i sprzyjał odprężeniu – wybierz mentol krystaliczny! Uzyskasz dzięki niemu wyjątkowy aromat – niezwykle intensywny i orzeźwiający. Wykorzystaj kryształki mięty do sauny i ciesz się relaksem w przyjemnym otoczeniu. Przygotowaliśmy produkty różniące się pojemnością, aby każdy z naszych klientów mógł kupić produkt dostosowany do jego potrzeb. Przekonaj się, że warto kupować w doskonale zaopatrzonym sklepie internetowym Cristal Chem!

Nr CAS: 2216-51-5

Źródła:

  1. Adaszyńska M., Swarcewicz M. Wybrane substancje chłodzące stosowane w kosmetykach. Wiadomości chemiczne, 2012, 66, 5-6.
  2. Wawer I., Paradowska K. Naturalne czy syntetyczne? Fitoterapia i fitochemia jako inspiracja dla syntezy organicznej związków naturalnych. Dostęp online: https://apcz.umk.pl/HERB/article/view/39750/33113