Olejek eteryczny sosnowy – tajemnica naturalnych kosmetyków w domowym zaciszu

Czy zastanawialiście się kiedyś, jak wprowadzić do swojego życia więcej naturalnych kosmetyków? Jako miłośnicy przyrody i zdrowego stylu życia, z pewnością pragniemy otaczać się wyjątkowymi, ekologicznymi produktami. W dzisiejszym wpisie przedstawię Wam niezwykłe zastosowanie olejku eterycznego o zapachu sosny w tworzeniu naturalnych kosmetyków w domowych warunkach.

Jak wykorzystać olejek sosnowy w domowych kosmetykach? Oto kilka przykładów:

Balsam do ciała z olejkiem sosnowym:
Składniki
:

 • 1/2 szklanki masła shea lub masła kakaowego
 • 1/4 szklanki oleju kokosowego
 • 1/4 szklanki oleju migdałowego
 • 20 kropli olejku eterycznego sosnowego

Sposób przygotowania:
W kąpieli wodnej rozpuść masło shea (lub kakaowe) razem z olejem kokosowym. Gdy składniki się połączą, dodaj olej migdałowy i wymieszaj. Odstaw mieszankę do ostygnięcia. Przed całkowitym zgęstnieniem dodaj olejek sosnowy i dokładnie wymieszaj. Przełóż balsam do czystego pojemnika i przechowuj w chłodnym miejscu.

Peeling cukrowy z olejkiem sosnowym:
Składniki:

 1. 1 szklanka brązowego cukru
 2. 1/2 szklanki oleju kokosowego
 3. 1 łyżeczka witaminy E (opcjonalnie)
 4. 15 kropli olejku eterycznego sosnowego

Sposób przygotowania:
W miseczce wymieszaj brązowy cukier z olejem kokosowym. Dodaj witaminę E i olejek sosnowy, a następnie dokładnie wymieszaj. Przełóż peeling do szczelnego pojemnika i przechowuj w chłodnym miejscu.

Naturalny dezodorant z olejkiem sosnowym:
Składniki:

 1. 1/4 szklanki sody oczyszczonej
 2. 1/4 szklanki skrobi kukurydzianej
 3. 1/4 szklanki oleju kokosowego
 4. 10-15 kropli olejku eterycznego sosnowego

Sposób przygotowania:
W miseczce wymieszaj sodę oczyszczoną i skrobię kukurydzianą. Dodaj olej kokosowy i olejek eteryczny sosnowy, a następnie dokładnie wymieszaj, aby uzyskać gładką masę. Przełóż dezodorant do czystego, pustego pojemnika na dezodorant w sztyfcie lub do małego słoiczka. Stosuj w razie potrzeby, nakładając cienką warstwę na czystą, suchą skórę pach.

Odświeżający spray do pomieszczeń z olejkiem sosnowym:
Składniki:

 1. 1 szklanka wody destylowanej
 2. 2 łyżki alkoholu izopropylowego lub wódki
 3. 20 kropli olejku eterycznego sosnowego

Sposób przygotowania:
Wymieszaj wodę destylowaną z alkoholem izopropylowym lub wódką. Dodaj olejek eteryczny sosnowy i dokładnie wymieszaj. Przelej mieszankę do pojemnika ze spryskiwaczem. Używaj do odświeżania powietrza w pomieszczeniach, unikając kontaktu ze skórą i oczami.

Olejek eteryczny o zapachu sosny to doskonały dodatek do domowych kosmetyków, dzięki któremu możemy cieszyć się nie tylko pięknym zapachem, ale także wieloma korzyściami zdrowotnymi. Wypróbuj powyższe przepisy i przekonaj się sam, jak łatwo jest tworzyć ekologiczne i skuteczne kosmetyki w zaciszu własnego domu.