Czysta kofeina – dodatek do jedzenia?

Czysta kofeina cieszy się coraz większą popularnością. Nas to wcale nie dziwi. Jest to znakomita alternatywa dla klasycznej kawy, jak i innych przekąsek i dodatków żywnościowych z zawartością kofeiny. Jak działa czysta kofeina w proszku i jak należy ją używać? Czy jest bezpieczna dla sportowców oraz czy mogą ją przyjmować również „cywile”? Na te oraz na wiele innych pytań odpowiedź znajdziecie w tym artykule.

Kofeina bezwodna – co to takiego

Co jest największą zaletą kawy? Zapach? Smak? A może obecna w niej kofeina? Każdy z nas na pewno udzieli nieco innej odpowiedzi. Z pewnością dla miłośników kawy, niesamowicie ważną rolę odgrywa jej smak. Kawę można kochać lub nienawidzić. Ale uwaga. W kawie obecna jest kofeina. Jej zawartość w dużej mierze zależy od gatunku kawy, miejsca jej pochodzenia, stopnia wypalenia oraz wielu innych czynników. Kofeina pobudza do działania, dostarcza cennej energii, a także stymuluje procesy neurologiczne. Zmniejsza zmęczenie i ułatwia koncentrację. Jest niesamowicie istotne w procesie treningów. Niestety nie każdy lubi smak kawy i produktów kawopodobnych. Czy jednak oznacza to konieczność zrezygnowania z kofeiny? Oczywiście że nie. Takim osobom z pomocą przychodzi kofeina bezwodna.

Kofeina czysta dodawana do posiłków

Po pierwsze musisz wiedzieć że kofeina bezwodna to ekstrakt kofeiny obecnej w ziarnach kawy. Ma postać idealnie czystego i pozbawionego zanieczyszczeń białego proszku. Jest on bardzo drobno zmielony, co pozwala na jego łatwe dodawanie np. do szejków lub posiłków. Czysta kofeina w proszku jest pozbawiona zapachu i smaku, przez co nie wpływa na walory smakowe przygotowywanych napojów i dań. Nie zmienia również struktury posiłków, zatem jej obecność jest w nich niezauważona. Ale to nie jedyny sposób na to, jak może być wykorzystywana kofeina bezwodna. Sklep, który ją sprzedaje może ten produkt rekomendować również jako wprowadzany do poprzez jej wciąganie. Jest to szybkie i przyjemne i nie wywołuje żadnych negatywnych efektów.