Dostarczamy najwyższej jakości produkty, wykorzystywane w różnych gałęziach przemysłu

Cristalchem to znana marka wśród producentów środków chemicznych oraz kosmetyków. Oferujemy szeroką gamę produktów z różnorodnym zastosowaniem, zawsze najwyższej jakości.

Kofeina bezwodna – składnik wielu kosmetyków oraz produktów spożywczych

Kofeina jest naturalnym składnikiem, cenionym przez producentów kosmetyków. Stosuje się ją głównie ze względu na jej właściwości antyoksydacyjne. Jest składnikiem szamponów, mydeł, kremów i balsamów, które pobudzają krążenie krwi i rozjaśniają skórę. Chroni skórę przed szkodliwym wpływem promieniowania ultrafioletowego oraz pomaga zwalczać cellulit.

Ponadto kofeina jest popularnym składnikiem wielu produktów spożywczych, przede wszystkim napojów energetyzujących. Często jest dodawana do różnych preparatów wspomagających odchudzanie i poprawiających wytrzymałość i wydolność organizmu.

Mentol – stosowany w wielu preparatach kosmetycznych i chemicznych

Mentol jest składnikiem znieczulającym wielu maści i preparatów uśmierzających ból głowy. Jest również wykorzystywany jako składnik kremów, pomadek, szamponów i żeli – ochraniając skórę przed wysychaniem, pękaniem i odmrożeniami.

Mentol, ze względu na swój świeży zapach, jest niezastąpiony przy aromatyzacji chusteczek higienicznych, proszków do prania, płynów do naczyń, papierosów, sztyftów do nosa, odświeżaczy, zapachów do aut. Można go również znaleźć w gumie do żucia, cukierkach i alkoholu.

Kwas borowy – stosowany w przemyśle chemicznym i rolnictwie

Kwas borowy to popularna substancja wykorzystywana do usuwania uporczywych plam i niemiłych zapachów. Doskonale radzi sobie również z usunięciem grzybów w wodzie basenowej. Jest często składnikiem środków owadobójczych, i tych przeznaczonych do impregnacji drewna. W rolnictwie często jest dodawany do nawozów, pomagając w szybkiej absorbcji wapnia.

Kwas L-askorbinowy – stosowany w przemyśle spożywczym i kosmetycznym

Właściwości antyoksydacyjne kwasu askorbinowego sprawiają, że jest naturalnym konserwantem, przedłużającym trwałość żywności.

Świetnie nadaje się do odbarwiania wody w basenach. Ze względu na swoje właściwości asymilacji żelaza, redukuje jony żelaza, które są odpowiedzialne za brzydki kolor wody.

Kwas askorbinowy jest stosowany jako składnik kosmetyków dla skóry z przebarwieniami i z widocznymi zmarszczkami. Jest silnym przeciwutleniaczem, który neutralizuje wolne rodniki, a także chroni skórę przed szkodliwym działaniem promieniowania UV.

Zapraszamy do współpracy

Cały czas pracujemy nad optymalizacją procesu sprzedaży. Pragniemy zaoferować naszym klientom produkty w bardzo konkurencyjnej cenie, z najszybszą możliwą dostawą. Współpracujemy tylko ze sprawdzonymi dostawcami, którzy gwarantują nam najwyższą jakość.